Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba more
SITA/AP Ilustračné foto
11. mája 2017 11:31 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americké zásoby ropy sa znížili

Dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 644 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,6 mil. barelov ropy denne.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 5,2 mil. barelov na úroveň 522,5 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 5. mája sa tiež znížili, a to o 0,2 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 644 tis. barelov denne na úroveň v priemere vyše 7,6 mil. barelov ropy denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo zhruba 8,2 mil. barelov ropy, čo bol medziročný rast o 5 percent. Americké rafinérie minulý týždeň v priemere spracovali približne 16,8 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu to bolo o 418 tis. barelov denne menej. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 91,5 percenta. Produkcia benzínu sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,1 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame