Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
10. mája 2018 11:28 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americké komerčné zásoby ropy klesli

Dovoz ropy do USA minulý týždeň oslabil o 1,226 mil. barelov denne na úroveň v priemere 7,3 mil. barelov denne.

Americké zásoby ropy bez zahrnutia strategických rezerv sa minulý týždeň znížili o 2,2 mil. barelov na 433,8 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v USA v týždni končiacom sa 4. mája tiež klesli o 2,2 mil. barelov, a to na 235,8 mil. barelov. Dovoz ropy do USA minulý týždeň oslabil o 1,226 mil. barelov denne na úroveň v priemere 7,3 mil. barelov denne. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA).

Americké rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu minulý týždeň využívali na 90,4 percenta. Denne spracovali v priemere 16,5 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom pokles o 75 tis. barelov denne. Výroba benzínu v krajine sa minulý týždeň znížila a bola v priemere na úrovni 9,9 mil. barelov denne.

Priemerná maloobchodná cena benzínu v USA na začiatku tohto týždňa bola na vo výške 2,845 USD za galón, čiže v medziročnom porovnaní stúpla o 0,473 USD za galón. Priemerná cena motorovej nafty na americkom trhu bola minulý týždeň 3,171 USD za galón. Medziročne tak bola nafta drahšia o 0,606 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame