Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
24. apríla 2016 13:28 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americká ropná firma Halliburton s poklesom tržieb

Americký poskytovateľ služieb pre činnosť ropných polí počas januára až marca prepustil 6 tis. zamestnancov, jeho tržby medziročne klesli na 4,2 mld. USD z úrovne 7,05 mld. USD.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v prvom štvrťroku tohto roka zredukovala počet zamestnancov o 6 tisíc. Súčasne s tým zaúčtovala reštrukturalizačné náklady v sume 2,1 mld. USD, pričom išlo hlavne o vyplácanie odstupného a odpisy majetku. Tržby firmy počas januára až marca oslabili o 40,4 % pre dlhodobý pokles cien ropy.

Tržby spoločnosti v prvom kvartáli medziročne klesli na 4,2 mld. USD z úrovne 7,05 mld. USD. Od roku 2014 spoločnosť Halliburton znížila počet zamestnancov o približne tretinu a zredukovala náklady, keďže jej klienti prudko obmedzili aktivitu. „Život v energetickom odvetví sa zmenil,“ uviedol generálny riaditeľ firmy Dave Lesar.

Spoločnosť Halliburton vyslovila očakávanie, že výdavky na služby pre činnosť ropných polí v tomto roku v severnej Amerike klesnú o 50 % po 40-percentnom oslabení v minulom roku. Firma predpokladá, že globálne výdavky sa znížia už druhý rok po sebe o 30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies