Americká ropná firma Halliburton s poklesom tržieb

24. apríla 2016 13:28
SITA

Americký poskytovateľ služieb pre činnosť ropných polí počas januára až marca prepustil 6 tis. zamestnancov, jeho tržby medziročne klesli na 4,2 mld. USD z úrovne 7,05 mld. USD.

Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v prvom štvrťroku tohto roka zredukovala počet zamestnancov o 6 tisíc. Súčasne s tým zaúčtovala reštrukturalizačné náklady v sume 2,1 mld. USD, pričom išlo hlavne o vyplácanie odstupného a odpisy majetku. Tržby firmy počas januára až marca oslabili o 40,4 % pre dlhodobý pokles cien ropy.

Tržby spoločnosti v prvom kvartáli medziročne klesli na 4,2 mld. USD z úrovne 7,05 mld. USD. Od roku 2014 spoločnosť Halliburton znížila počet zamestnancov o približne tretinu a zredukovala náklady, keďže jej klienti prudko obmedzili aktivitu. „Život v energetickom odvetví sa zmenil,“ uviedol generálny riaditeľ firmy Dave Lesar.

Spoločnosť Halliburton vyslovila očakávanie, že výdavky na služby pre činnosť ropných polí v tomto roku v severnej Amerike klesnú o 50 % po 40-percentnom oslabení v minulom roku. Firma predpokladá, že globálne výdavky sa znížia už druhý rok po sebe o 30 %.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?