Americká Noble Energy prehĺbila stratu na 315 mil. dolárov

3. augusta 2016 17:39
SITA

Za druhý štvrťrok americká ropná spoločnosť vykázala čistú stratu 315 mil. USD, v rovnakom období vlaňajška firma skončila v strate 109 mil. USD. 

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Americká ropná a plynárenská spoločnosť Noble Energy, Inc v druhom kvartáli skončila v čistej strate 315 mil. USD. Strata sa tak prehĺbila v porovnaní s rovnakým štvrťrokom vlaňajška, kedy bola v objeme 109 mil. USD. Strata firmy na akciu za apríl až jún bola v sume 0,73 USD. V druhom kvartáli minulého roka Noble Energy vykázala stratu na akciu v sume 0,28 USD. Upravená čistá strata spoločnosti za apríl až jún bola na úrovni 103 mil. USD. Firma o tom informovala v stredu na svojej internetovej stránke.

Noble Energy ďalej uviedla, že jej kapitálové výdavky v druhom štvrťroku boli na úrovni 262 mil. USD, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka pokles o približne 70 percent. Firma pritom v druhom štvrťroku predala rekordné množstvo 427 tis. barelov ropného ekvivalentu denne, pričom pôvodné plány prekonal predaj ropy, zemného plynu a skvapalneného zemného plynu (LNG).

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?