Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
24. júla 2017 18:49 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Americká firma Halliburton ziskom za druhý kvartál prekonala očakávania

Firma za apríl až jún vykázala čistý zisk 28 mil. USD a upravený zisk 23 centov na akciu, analytici predpovedali, že upravený zisk bude 19 centov na akciu.

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v druhom kvartáli tohto roka dosiahla čistý zisk v objeme 28 mil. USD. V rovnakom období vlaňajška pritom skončila v strate. Zisk firmy na akciu za apríl až jún bol v sume 3 centy. Po úprave o jednorazové položky firma vykázala zisk 23 centov na akciu. Upraveným ziskom spoločnosť Halliburton prekonala očakávania trhu, keďže analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research v priemere odhadovali, že bude 19 centov na akciu.

Tržby spoločnosti Halliburton za druhý kvartál boli na úrovni 4,96 mld. USD, čo tiež prekonalo očakávania trhu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks, predpovedali, že tržby budú vo výške 4,84 mld. USD. Od začiatku tohto roka hodnota akcií firmy Halliburton oslabila o 18 percent, pričom index Standard & Poor’s 500 o desať percent posilnil.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame