Americká firma Halliburton ziskom za druhý kvartál prekonala očakávania

24. júla 2017 18:49
SITA

Firma za apríl až jún vykázala čistý zisk 28 mil. USD a upravený zisk 23 centov na akciu, analytici predpovedali, že upravený zisk bude 19 centov na akciu.

Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP

Americká spoločnosť Halliburton Co, ktorá je poskytovateľom služieb pre činnosť ropných polí, v druhom kvartáli tohto roka dosiahla čistý zisk v objeme 28 mil. USD. V rovnakom období vlaňajška pritom skončila v strate. Zisk firmy na akciu za apríl až jún bol v sume 3 centy. Po úprave o jednorazové položky firma vykázala zisk 23 centov na akciu. Upraveným ziskom spoločnosť Halliburton prekonala očakávania trhu, keďže analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research v priemere odhadovali, že bude 19 centov na akciu.

Tržby spoločnosti Halliburton za druhý kvartál boli na úrovni 4,96 mld. USD, čo tiež prekonalo očakávania trhu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks, predpovedali, že tržby budú vo výške 4,84 mld. USD. Od začiatku tohto roka hodnota akcií firmy Halliburton oslabila o 18 percent, pričom index Standard & Poor’s 500 o desať percent posilnil.

Odporúčané články

Súvisiace témy:


Čo si o tom myslíte?