Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
8. septembra 2017 10:10 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američanom stúpli zásoby ropy

Zásoby benzínu v krajine však minulý týždeň klesli.

Americké komerčné zásoby ropy sa minulý týždeň zvýšili o 4,6 mil. barelov na úroveň 462,4 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 1. septembra však klesli, a to o 3,2 mil. barelov na 226,7 mil. barelov. Uviedol to americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň znížil o 822 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,1 mil. barelov denne. Priemerný dovoz počas uplynulých štyroch týždňov medziročne tiež oslabil, a to o 2,8 percenta na úroveň v priemere 8 mil. barelov denne. Americké rafinérie minulý týždeň spracovali zhruba 14,5 mil. barelov ropy denne, čo bolo o zhruba 3,3 mil. barelov denne menej ako v predošlom týždni. Výroba benzínu sa znížila a bola v priemere v objeme 9,5 mil. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie krajiny využívali na 79,7 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame