Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ropa ťažba
Ilustračné foto pixaby.com
23. marca 2017 9:56 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američanom sa zvýšili zásoby ropy

Import ropy do krajiny minulý týždeň posilnil o 902 tis. barelov denne na približne 8,3 mil. barelov denne.

Americké zásoby ropy sa minulý týždeň zvýšili o 5 mil. barelov na 533,1 mil. barelov. Dovoz ropy do USA oproti predchádzajúcemu týždňu posilnil o 902 tis. barelov denne na približne 8,3 mil. barelov denne. Informoval o tom na svojej internetovej stránke v pravidelnej týždňovej správe americký Federálny úrad pre energetiku (EIA).

Rafinérie v krajine podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali približne 15,8 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol rast o 329 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie využívali na 87,4 percenta. Výroba benzínu v USA sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni zhruba 9,8 mil. barelov denne.

Priemerná maloobchodná cena benzínu v USA bola 20. marca 2,321 USD za galón, čo bol v porovnaní s predošlým týždňom pokles o 0,002 USD, ale medziročne bol benzín drahší o 0,314 USD. Motorová nafta oproti predchádzajúcemu týždňu tiež zlacnela. Jej priemerná maloobchodná cena bola na úrovni 2,539 USD za galón, čiže bola o 0,025 USD nižšie ako v predošlom týždni. Medziročne však bola drahšia o 0,42 USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame