Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto pixabay.com
25. mája 2017 12:37 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američanom sa znížili zásoby ropy

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 4,4 mil. barelov na úroveň 516,3 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 19. mája klesli o 0,8 mil. barelov. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA). Import ropy do USA minulý týždeň klesol o 296 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,3 mil. barelov ropy denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne dovážalo 8,2 mil. barelov ropy, čo však bol medziročný rast o 8,1 percenta.

Americké rafinérie minulý týždeň v priemere spracovali 17,3 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bolo o 159 tis. barelov denne viac. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 93,5 percenta. Produkcia benzínu v USA sa minulý týždeň zvýšila a bola v priemere na úrovni 10,2 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame