Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa
Ilustračné foto eni.it
16. marca 2017 13:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američanom klesli zásoby ropy

Dovoz ropy do krajiny oslabil o 745 tis. barelov denne na zhruba 7,4 mil. barelov denne.

Zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 0,2 mil. barelov na 528,2 mil. barelov a zásoby benzínu klesli o 3,1 mil. barelov. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA). Dovoz ropy do USA tiež oslabil. Do krajiny sa v priemere dovážalo zhruba 7,4 mil. barelov denne. V porovnaní s predošlým týždňom to bol pokles o 745 tis. barelov denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do USA v priemere importovalo 7,6 mil. barelov ropy denne. Išlo o medziročné zníženie o 4,4 %.

Americké rafinérie podľa údajov EIA minulý týždeň v priemere spracovali približne 15,5 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bol pokles o 20 tis. barelov denne. Svoju prevádzkovú kapacitu rafinérie využívali na 85,1 percenta. Výroba benzínu v USA sa minulý týždeň znížila a bola v priemere na úrovni vyše 9,5 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame