Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
5. apríla 2018 10:46 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američanom klesli zásoby ropy

Dovoz ropy do USA sa minulý týždeň znížil o 250 tis. barelov denne na úroveň priemerne 7,9 mil. barelov denne.

Komerčné zásoby ropy v USA bez zahrnutia strategických rezerv sa minulý týždeň znížili o 4,6 mil. barelov na 425,3 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 30. marca sa zmenšili o 1,1 mil. barelov na 238,5 mil. barelov. Dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 250 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,9 mil. barelov denne. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA).

Americké rafinérie minulý týždeň využívali svoju prevádzkovú kapacitu na 93 percent. Denne spracovali v priemere 16,9 mil. barelov ropy, čo bolo v porovnaní s predchádzajúcim týždňom viac o 141 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa však minulý týždeň znížila a bola na úrovni v priemere 10,1 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu dosiahla na začiatku tohto týždňa 2,70 USD za galón, čiže oproti predošlému týždňu stúpla o 0,052 USD a medziročne sa zvýšila o 0,34 USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame