Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto. SITA/AP
8. júna 2017 11:31 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američania zvýšili vlastné zásoby ropy

Minulý týždeň sa v USA podľa údajov amerického Federálneho úradu pre energetiku zväčšili aj zásoby benzínu, a to tiež o 3,3 mil. barelov.

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zvýšili o 3,3 mil. barelov na úroveň 513,2 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 2. júna stúpli tiež o 3,3 mil. barelov. Informoval o tom na svojej internetovej stránke americký Federálny úrad pre energetiku (EIA). Import ropy do USA minulý týždeň vzrástol o 356 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,3 mil. barelov ropy denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne dovážalo 8,3 mil. barelov ropy, čo bol medziročný rast o 8,8 percenta.

Americké rafinérie minulý týždeň v priemere spracovali 17,2 mil. barelov ropy denne. Oproti predchádzajúcemu týždňu to bolo o 283 tis. barelov denne menej. Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 94,1 percenta. Produkcia benzínu v USA sa minulý týždeň znížila a bola v priemere na úrovni 9,9 mil. barelov denne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame