Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
21. mája 2017 13:49 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američania navyšujú počet ropných vrtov

Pred rokom bolo v krajine aktívnych iba 404 vrtov, teraz je ich vyše 900.

Celkový počet prieskumných vrtov pre ťažbu ropy a zemného plynu v USA v uplynulom týždni vzrástol o 16 na 901. Informovala o tom houstonská spoločnosť Baker Hughes Inc., ktorá poskytuje služby na ropných poliach. V uplynulom týždni bolo v krajine 720 vrtov zameraných na prieskum ložísk ropy a pomocou 180 vrtov sa skúmali ložiská zemného plynu. Jeden vrt bol zmiešaný. Pred rokom bolo v USA aktívnych iba 404 vrtov.

Najviac ropných vrtov v uplynulom týždni pribudlo v štátoch Texas a Oklahoma. V Texase sa počet vrtov zvýšil o osem a v Oklahome o štyri. Cena ľahkej americkej ropy v piatok posilnila o 2 percentá na 50,33 USD za barel a severomorská ropa Brent, ktorá je medzinárodnou referenčnou cenou, zdražela o 2,1 percenta na 53,61 USD za barel. Začiatkom minulého roka boli ceny ropy pod úrovňou 30 USD za barel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame