Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto Victor Habbick/FreeDigitalPhotos.net
18. mája 2017 13:07 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američania majú menšie zásoby ropy

Komerčné zásoby ropy v USA sa minulý týždeň zmenšili o 1,8 mil. barelov na úroveň 520,8 mil. barelov. Zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 12. mája sa znížili o 0,4 mil. barelov na 240,7 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) v pravidelnej týždňovej správe, ktorú zverejnil na svojej internetovej stránke.

Dovoz ropy do USA minulý týždeň stúpol o 970 tis. barelov denne na úroveň v priemere 8,6 mil. barelov ropy denne. Počas uplynulých štyroch týždňov sa do krajiny v priemere denne importovalo vyše 8,3 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rast o 9,3 percenta. Americké rafinérie minulý týždeň v priemere spracovali vyše 17,1 mil. barelov ropy denne. Oproti predošlému týždňu to bolo o 363 tis. barelov denne viac.

Rafinérie svoju prevádzkovú kapacitu využívali na 93,4 percenta. Produkcia benzínu sa však minulý týždeň zmenšila a bola v priemere na úrovni 10 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu bola 15. mája 2,369 USD za galón, čiže medziročne sa zvýšila o 0,127 USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame