Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ropa ťažba
Ilustračné foto SITA/AP
30. novembra 2017 11:25 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američania majú menej zásob ropy

Dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 544 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,3 mil. barelov denne.

Americké komerčné zásoby ropy, čiže bez zahrnutia strategických rezerv, minulý týždeň klesli o 3,4 mil. barelov na 453,7 mil. barelov. Celkové zásoby benzínu v krajine v týždni končiacom sa 24. novembra sa však zvýšili o 3,6 mil. barelov na 214,1 mil. barelov. Informoval o tom americký Federálny úrad pre energetiku (EIA) na svojej internetovej stránke. Taktiež uviedol, že dovoz ropy do USA minulý týždeň klesol o 544 tis. barelov denne na úroveň v priemere 7,3 mil. barelov denne.

Rafinérie v USA minulý týždeň denne spracovali v priemere 17 mil. barelov ropy, čo bol v porovnaní s predchádzajúcim týždňom rast o 165 tis. barelov denne. Výroba benzínu v USA sa však minulý týždeň znížila a bola na úrovni v priemere 10,2 mil. barelov denne. Priemerná maloobchodná cena benzínu na americkom trhu oslabila. Začiatkom tohto týždňa dosiahla 2,533 USD za galón, čo bol oproti predošlému týždňu pokles o 0,035 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame