Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Benzin nafta
pixabay.com Ilustračné foto
10. apríla 2017 11:48 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Američania majú drahší benzín

Za posledné dva týždne benzín v USA v priemere zdražel o deväť centov na úroveň 2,43 USD za galón.

Priemerná cena galónu benzínu v USA sa za posledné dva týždne zvýšila o deväť centov na úroveň 2,43 USD. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Lundberg. Analytička Trilby Lundbergová uviedla, že k zvýšeniu cien benzínu prispel rast cien ropy a americké raketové údery na sýrsku leteckú základňu. Dodala, že ak sa ceny ropy rýchlo neznížia, spotrebitelia by mali očakávať rast ceny benzínu o ďalších niekoľko centov. V porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom je priemerná cena benzínu v USA teraz vyššia o 33 centov za galón.

Najvyššia priemerná cena benzínu v USA bola v závere minulého týždňa v San Franciscu, a to na úrovni 3,01 USD za galón. Najlacnejší benzín bol v meste Jackson v štáte Mississippi, kde motoristi za galón platili v priemere 2,09 USD. Priemerná cena nafty v USA počas uplynulých dvoch týždňov stúpla o jeden cent, a to na 2,58 USD za galón.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame