Američania chcú vyvážať viac LNG do Ázie

18. októbra 2017 11:32
SITA

Americké ministerstvo energetiky privítalo plán Japonska, ktoré chce projektom súkromno-verejného partnerstva podporiť dovozy skvapalneného zemného plynu na ázijské trhy.

LNG terminál
Ilustračné foto www.lngworldnews.com

Japonsko chce investovať zhruba 10 mld. USD do výstavby terminálov pre skvapalnený zemný plyn (LNG) a inej infraštruktúry, ktorá má v čase rastúceho dopytu posilniť dodávky energií na ázijské trhy. Plán súkromno-verejného partnerstva (PPP) zverejnilo v stredu japonské ministerstvo energetiky a priemyslu. Zámer podporil námestník amerického ministra energetiky Dan Brouillette, ktorý ho počas návštevy Tokia označil za „fantastický“. USA podľa neho chcú spolupracovať s Japonskom na rozšírení dodávok svojho LNG do ázijských krajín a veria, že Japonsko zvýši svoje investície do zariadení na spracovanie LNG v USA.

Japonsko je najväčším svetovým dovozcom plynu LNG. USA, ktoré disponujú rozsiahlymi zásobami komodity, zase chcú posilniť svoje vývozy. Rýchlo rastúce ekonomiky v ázijsko-tichomorskom regióne však majú nedostatok terminálov a ďalších zariadení potrebných na zvýšenie dodávok LNG, uviedla agentúra AP.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?