Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
LNG terminál
Ilustračné foto www.lngworldnews.com
18. októbra 2017 11:32 PlynAktuality od vEnergetike.skSITA

Američania chcú vyvážať viac LNG do Ázie

Americké ministerstvo energetiky privítalo plán Japonska, ktoré chce projektom súkromno-verejného partnerstva podporiť dovozy skvapalneného zemného plynu na ázijské trhy.

Japonsko chce investovať zhruba 10 mld. USD do výstavby terminálov pre skvapalnený zemný plyn (LNG) a inej infraštruktúry, ktorá má v čase rastúceho dopytu posilniť dodávky energií na ázijské trhy. Plán súkromno-verejného partnerstva (PPP) zverejnilo v stredu japonské ministerstvo energetiky a priemyslu. Zámer podporil námestník amerického ministra energetiky Dan Brouillette, ktorý ho počas návštevy Tokia označil za „fantastický“. USA podľa neho chcú spolupracovať s Japonskom na rozšírení dodávok svojho LNG do ázijských krajín a veria, že Japonsko zvýši svoje investície do zariadení na spracovanie LNG v USA.

Japonsko je najväčším svetovým dovozcom plynu LNG. USA, ktoré disponujú rozsiahlymi zásobami komodity, zase chcú posilniť svoje vývozy. Rýchlo rastúce ekonomiky v ázijsko-tichomorskom regióne však majú nedostatok terminálov a ďalších zariadení potrebných na zvýšenie dodávok LNG, uviedla agentúra AP.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame