Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net
22. apríla 2014 15:53 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Alternatívnemu dodávateľovi patriacemu EPH sa vlani darilo

Spoločnosť EP Energy Trading predala vlani 2 077 gigawatthodín elektriny a 2 106 gigawatthodín plynu. Firme sa podarilo medziročne navýšiť tržby o 160 %, keď ich v minulom roku evidovala na úrovni takmer 852 miliónov eur.

Alternatívnemu dodávateľovi energií, spoločnosti EP Energy Trading, sa vlani darilo. Firme sa totiž podarilo medziročne navýšiť tržby o 160 %, keď ich v minulom roku evidovala na úrovni takmer 852 miliónov eur. „Vedľa pozitívneho trendu v rozširovaní zákazníckeho portfólia stojí za týmito výsledkami taktiež fúzia spoločnosti EP Energy Trading a Prvej energetickej, ku ktorej došlo na začiatku januára minulého roku,“ informovala spoločnosť. Podniku sa podarilo z dosiahnutých tržieb vygenerovať prevádzkový zisk na úrovni 4,8 milióna eur.

Spoločnosť EP Energy Trading dodáva energiu zákazníkom v Českej republike a na Slovensku. Dodávky elektriny minulý rok dosiahli 2 077 gigawatthodín, z toho na Slovensku to bolo 255 gigawatthodín. Dodávky plynu boli v objeme 2 106 gigawatthodín. Plyn zatiaľ alternatívny dodávateľ predal iba v Čechách. „Našou doménou sú dodávky pre firemných zákazníkov, najmä veľkoodber. Avšak v minulom roku sme sa viac zamerali aj na domácnosti. Práve v tomto segmente, domácností a maloodbere, sme v Čechách podpísali zmluvu s 11 500 novými zákazníkmi. Dodávky elektriny tak medziročne vzrástli o 16,8 %, pri plyne o 18 %,“ okomentoval dosiahnuté výsledky generálny riaditeľ spoločnosti EP Energy Trading Petr Švec.

EP Energy Trading je dodávateľom elektriny a zemného plynu domácnostiam, firmám i veľkoodberateľom v Českej republike a na Slovensku. Súčasne sa špecializuje na obchodovanie s týmito komoditami na veľkoobchodnom trhu. Spoločnosť EP Energy Trading je súčasťou skupiny EP Energy, ktorá je dcérskou firmou Energetického a průmyslového holding (EPH).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies