Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Plyn domácnosti
Ilustračné foto. SITA
30. novembra 2018 13:17 PlynSpotrebiteľ od vEnergetike.skSITA

Alterantívny dodávateľ zvyšuje pre domácnosti ceny plynu od 7 do 16 %

Dôvodom zdražovania je výrazný nárast ceny plynu na burze.

Alternatívny dodávateľ energií, spoločnosť Magna Energia, zvyšuje od budúceho roku pre domácnosti cenu plynu od 7 do 16 %. „V absolútnych číslach pôjde o zdraženie na 31,704 až 52,524 eura za megawatthodinu. V tomto prípade ide už o ceny aj so započítaním poplatkov za distribúciu, prepravu a DPH,“ informoval portfólio manažér Magna Energia Martin Semrič. Dodávka plynu ako komodity bez ceny distribúcie, prepravy a DPH zdražie v závislosti od tarify od necelých dvanásť až po takmer 20 percent, konkrétne na 20,45 až 22 eur za megawatthodinu.

Dôvodom zdražovania je podľa Semriča výrazný nárast ceny plynu na burze European Energy Exchange v období, ktoré je rozhodujúce pre stanovenie nových cenníkov. „Tá stúpla z necelých 20 na vyše 25 eur za megawatthodinu. Tento vývoj sa musel prejaviť aj v koncových cenách pre domácnosti,“ vysvetlil Semrič s tým, že nový cenník už schválil Úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Spoločnosť Magna Energia patrí medzi najväčších dodávateľov energií na Slovensku. Na trhu s elektrinou pôsobí od roku 2007. Na trhu s plynom pôsobí od začiatku roka 2011. V súčasnosti dodáva elektrinu a plyn vyše päť tisícom domácností a do viac ako 11 tisíc firemných odberných miest.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame