Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto cez.cz
8. januára 2014 17:19 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Alstom žaluje EDF pre tender na dieselové motory

Spoločnosť Alstom namieta proti tomu, že EDF ju vylúčila z tendra na dodávku záložných dieselových motorov pre jej jadrové elektrárne.

Francúzska energetická a strojárska skupina Alstom zažalovala štátom kontrolovanú energetickú firmu EDF za to, že ju vylúčila z tendra na dodávku záložných dieselových motorov pre jej jadrové elektrárne. Finančný denník Les Echos informoval, že firma Alstom a jej nemecký partner MAN SE podali právnu námietku v závere decembra v súvislosti s tendrom na zariadenie v hodnote zhruba 1 mld. eur.

Po havárii v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima francúzsky úrad pre reguláciu jadrovej energetiky ASN požiadal firmu EDF, aby do konca roka 2018 vo svojich jadrových elektrárňach inštalovala 58 veľkých dieselových motorov, ktoré majú byť záložným zdrojom energie na ochladzovanie aktívnych zón jadrových reaktorov. „Potvrdzujeme, že sme sa odvolali proti rozhodnutiu EDF,“ povedal v stredu hovorca spoločnosti Alstom. EDF sa odmietla k tejto téme vyjadriť.

Denník Les Echos uviedol, že EDF pokračuje v rokovaniach s dvoma inými potenciálnymi skupinami dodávateľov. V jednej je Clemessy, divízia francúzskej stavebnej spoločnosti Eiffage, a belgický výrobca dieselových motorov Anglo Belgium Corporation. Druhú tvoria Westinghouse, divízia japonského konglomerátu Toshiba, a americký výrobca dieselových motorov Fairbanks.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame