Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Alstom naďalej obhajuje dohodu s GE

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Prešetrovanie prevzatia energetickej divízie Alstomu koncernom General Electric za 12,4 mld. eur pokračuje. Podľa zdrojov agentúry Reuters Európska komisia plánuje spoločnosti zaslať tzv. vyhlásenie o námietkach, v ktorom upozorní na riziko ohrozenia hospodárskej súťaže.

Francúzska priemyselná skupina Alstom je pripravená poskytnúť ďalšie dôkazy o tom, že plánovaný predaja jej energetickej divízie firme General Electric (GE) bude mať pozitívny dopad na európsky trh. Spoločnosť to uviedla v piatok v reakcii na medializované informácie, podľa ktorých GE potrebuje ponúknuť väčšie ústupky, aby získala súhlas európskych regulačných úradov s transakciou. Podľa zdrojov agentúry Reuters Európska komisia plánuje spoločnosti zaslať tzv. vyhlásenie o námietkach, v ktorom upozorní na riziko ohrozenia hospodárskej súťaže.

Francúzska priemyselná skupina uviedla, že eviduje medializované informácie. Prípadné vyjadrenie námietok zo strany EK spoločnosť označila za bežný krok v súčasnej fáze prešetrovania, ktorý nepredznamenáva jeho výsledok. Obom spoločnostiam by to navyše poskytlo možnosť, aby si s európskymi vyšetrovateľmi vyjasnili konkrétne otázky, uviedla spoločnosť Alstom.

Vo februári začala EK vyšetrovať prevzatie energetickej divízie francúzskeho Alstomu americkým koncernom General Electric za 12,4 mld eur pre podozrenie z ohrozenia hospodárskej súťaže, keďže by z trhu zmizol jeden z troch globálnych hráčov v segmente turbín pre plynové elektrárne. Rozhodnutie o povolení alebo zamietnutí transakcie má komisia oznámiť do 8. júla.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...