Alstom naďalej obhajuje dohodu s GE

12. júna 2015 12:15

Prešetrovanie prevzatia energetickej divízie Alstomu koncernom General Electric za 12,4 mld. eur pokračuje. Podľa zdrojov agentúry Reuters Európska komisia plánuje spoločnosti zaslať tzv. vyhlásenie o námietkach, v ktorom upozorní na riziko ohrozenia hospodárskej súťaže.

Ilustračné foto
Ilustračné foto FreeDigitalPhotos.net

Francúzska priemyselná skupina Alstom je pripravená poskytnúť ďalšie dôkazy o tom, že plánovaný predaja jej energetickej divízie firme General Electric (GE) bude mať pozitívny dopad na európsky trh. Spoločnosť to uviedla v piatok v reakcii na medializované informácie, podľa ktorých GE potrebuje ponúknuť väčšie ústupky, aby získala súhlas európskych regulačných úradov s transakciou. Podľa zdrojov agentúry Reuters Európska komisia plánuje spoločnosti zaslať tzv. vyhlásenie o námietkach, v ktorom upozorní na riziko ohrozenia hospodárskej súťaže.

Francúzska priemyselná skupina uviedla, že eviduje medializované informácie. Prípadné vyjadrenie námietok zo strany EK spoločnosť označila za bežný krok v súčasnej fáze prešetrovania, ktorý nepredznamenáva jeho výsledok. Obom spoločnostiam by to navyše poskytlo možnosť, aby si s európskymi vyšetrovateľmi vyjasnili konkrétne otázky, uviedla spoločnosť Alstom.

Vo februári začala EK vyšetrovať prevzatie energetickej divízie francúzskeho Alstomu americkým koncernom General Electric za 12,4 mld eur pre podozrenie z ohrozenia hospodárskej súťaže, keďže by z trhu zmizol jeden z troch globálnych hráčov v segmente turbín pre plynové elektrárne. Rozhodnutie o povolení alebo zamietnutí transakcie má komisia oznámiť do 8. júla.

Odporúčané článkyČo si o tom myslíte?