Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Alpine Oil & Gas ide stavať na východe Slovenska druhý prieskumný vrt

Ropa ťažba
Ilustračné foto pixabay.com

Spoločnosť chce uskutočniť prieskumný vrt na zistenie ložísk ropy a zemného plynu pri obci Ruská Poruba v humenskom okrese.

Spoločnosť Alpine Oil & Gas začala s prípravou svojho druhého prieskumného vrtu na východe Slovenska. Kým predtým predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA) svoj zámer uskutočniť prieskumný vrt pri obci Smilno v bardejovskom okrese, tentoraz predložila zámer zrealizovať vrt pri obci Ruská Poruba v humenskom okrese. Vďaka prieskumným vrtom si chce firma overiť prítomnosť ložísk ropy alebo zemného plynu. „V dotknutej oblasti sme už v minulosti realizovali rozsiahle seizmické aj letecké merania, ktoré naznačili pravdepodobnosť výskytu značného ložiska ropy a zemného plynu, preto je dôležité v tejto oblasti pokračovať v prieskume,“ uviedla spoločnosť vo svojom zámere.

Vrtné pracovisko sa bude nachádzať na lúke na západnej strane vrchu nazývaného Medvedia. Predpokladaná hĺbka prieskumného vrtu je 1 500 metrov. S jeho vŕtaním chce firma začať koncom tohto roka. Termín začatia čerpacej skúšky je naplánovaný na apríl budúceho roka. Celkové náklady na prieskumný vrt predstavujú dva milióny eur.

Prieskum na prítomnosť ropy a zemného plynu v regióne severovýchodného Slovenska sa realizuje už od roku 2006. „Práve na základe získaných výsledkov má pripravovaný prieskumný vrt overiť prítomnosť ložísk ropy alebo zemného plynu,“ dodala firma. V rokoch 2008 až 2011 realizovala spoločnosť Alpine Oil & Gas rozsiahly geofyzikálny prieskum na území dlhom asi 700 kilometrov na získanie informácii o horninách bez nutnosti vŕtania. „Na finálne dokončenie prieskumu a na overenie geologického modelu je však nutné realizovať prieskumný vrt,“ konštatovala firma vo svojom zámere.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 20. júla 2017 12:39Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...