Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto slovnaftludom.sk
3. februára 2015 16:59 Energetika všeobecneAktuality od SlovnaftSITA

Alfa chemici z Prievidze vyhrali súťaž Junior Freshhh

Do súťaže Junior Freshhh 2014 sa na Slovensku prihlásilo celkovo 594 trojčlenných tímov.

Študenti z prievidzského Gymnázia V.B. Nedožerského zvíťazili koncom januára v celoslovenskom finále súťaže v oblasti prírodných vied Junior Freshhh 2014. Súťaž pre študentov stredných škôl a 8-ročných gymnázií realizoval Slovnaft s cieľom zábavnou formou podporiť záujem mladých o prírodovedné predmety.

Študenti v prvom kole riešili 21 on-line úloh z oblasti prírodných vied. Všetkých 21 úloh úspešne dokončilo 116 tímov, z ktorých osem najlepších postúpilo do prezenčného finále. Na druhom mieste skončil tím #VALUE z Gymnázia Poštová 9, Košice, tretiu priečku obsadil tím The Three Engineers z Gymnázia V.B. Nedožerského z Prievidze. Víťazi získali atraktívne ceny ako ultratenký notebook, tablet či čítačku kníh.

Najúspešnejšou školou, z ktorej najviac tímov úspešne ukončilo on-line časť súťaže, sa stalo Gymnázium na Poštovej ulici v Košiciach. Z gymnázia na Poštovej 9 sa zúčastnilo 6 tímov. Celkovo sa do súťaže zapojili tímy z viac ako 140 škôl z celého Slovenska.

Prvýkrát v tomto ročníku súťaže Junior Freshhh bola udelená cena pre najlepší tím zo stredných odborných a stredných priemyselných škôl (SOŠ a SPŠ). Víťazom tejto kategórie sa stal tím Krtkovci z SPŠ z Nového mesta nad Váhom. Táto škola sa taktiež stala najlepšou spomedzi SOŠ a SPŠ s najväčším počtom úspešných riešiteľov on-line časti súťaže.

Súťaž Junior Freshhh organizuje Skupina MOL od roku 2010. Na Slovensku sa prvý ročník uskutočnil v roku 2013.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies