Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Alfa chemici z Prievidze vyhrali súťaž Junior Freshhh

Ilustračné foto
Ilustračné foto slovnaftludom.sk

Do súťaže Junior Freshhh 2014 sa na Slovensku prihlásilo celkovo 594 trojčlenných tímov.

Študenti z prievidzského Gymnázia V.B. Nedožerského zvíťazili koncom januára v celoslovenskom finále súťaže v oblasti prírodných vied Junior Freshhh 2014. Súťaž pre študentov stredných škôl a 8-ročných gymnázií realizoval Slovnaft s cieľom zábavnou formou podporiť záujem mladých o prírodovedné predmety.

Študenti v prvom kole riešili 21 on-line úloh z oblasti prírodných vied. Všetkých 21 úloh úspešne dokončilo 116 tímov, z ktorých osem najlepších postúpilo do prezenčného finále. Na druhom mieste skončil tím #VALUE z Gymnázia Poštová 9, Košice, tretiu priečku obsadil tím The Three Engineers z Gymnázia V.B. Nedožerského z Prievidze. Víťazi získali atraktívne ceny ako ultratenký notebook, tablet či čítačku kníh.

Najúspešnejšou školou, z ktorej najviac tímov úspešne ukončilo on-line časť súťaže, sa stalo Gymnázium na Poštovej ulici v Košiciach. Z gymnázia na Poštovej 9 sa zúčastnilo 6 tímov. Celkovo sa do súťaže zapojili tímy z viac ako 140 škôl z celého Slovenska.

Prvýkrát v tomto ročníku súťaže Junior Freshhh bola udelená cena pre najlepší tím zo stredných odborných a stredných priemyselných škôl (SOŠ a SPŠ). Víťazom tejto kategórie sa stal tím Krtkovci z SPŠ z Nového mesta nad Váhom. Táto škola sa taktiež stala najlepšou spomedzi SOŠ a SPŠ s najväčším počtom úspešných riešiteľov on-line časti súťaže.

Súťaž Junior Freshhh organizuje Skupina MOL od roku 2010. Na Slovensku sa prvý ročník uskutočnil v roku 2013.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SlovnaftDátum 3. februára 2015 16:59

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...