Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aktivisti vítali vládu s transparentom Stop uránu

Atómová energia rádioaktívny odpad
Ilustračné foto freedigitalphotos.net

Skupinka aktivistov s transparentom Stop ťažbe uránu v stredu vítala v Košiciach účastníkov výjazdového rokovania vlády pred budovou Úradu Košického samosprávneho kraja. „Sme prekvapení, že vláda SR sa na rokovaní vážne nezaoberá problémom ťažby a spracovania uránu v košickej prímestskej rekreačnej lokalite Jahodná Kurišková. Apelujeme na vládu, aby čo najskôr odstúpila od Memoranda o porozumení, ktoré podpísal minister Malatinský s materskou kanadskou spoločnosťou European Uranium Resource a žiadame, aby ho prehlásila za neplatné,“ povedal aktivista Ladislav Rovinský.

Podľa neho je smutné, že zmienka o tomto probléme nie aj v materiáli Analýza sociálno-ekonomickej situácie mesta Košice a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti, o ktorom vláda dnes rokovala. Aktivisti apelujú na vládu, aby schválila moratórium na ťažbu a spracovanie polymetalických rúd s obsahom rádioaktívnych prvkov na celom území SR.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 2. októbra 2013 13:20
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...