Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Atómová energia rádioaktívny odpad
Ilustračné foto freedigitalphotos.net
2. októbra 2013 13:20 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Aktivisti vítali vládu s transparentom Stop uránu

Skupinka aktivistov s transparentom Stop ťažbe uránu v stredu vítala v Košiciach účastníkov výjazdového rokovania vlády pred budovou Úradu Košického samosprávneho kraja. „Sme prekvapení, že vláda SR sa na rokovaní vážne nezaoberá problémom ťažby a spracovania uránu v košickej prímestskej rekreačnej lokalite Jahodná Kurišková. Apelujeme na vládu, aby čo najskôr odstúpila od Memoranda o porozumení, ktoré podpísal minister Malatinský s materskou kanadskou spoločnosťou European Uranium Resource a žiadame, aby ho prehlásila za neplatné,“ povedal aktivista Ladislav Rovinský.

Podľa neho je smutné, že zmienka o tomto probléme nie aj v materiáli Analýza sociálno-ekonomickej situácie mesta Košice a návrhy na zlepšenie v sociálnej a hospodárskej oblasti, o ktorom vláda dnes rokovala. Aktivisti apelujú na vládu, aby schválila moratórium na ťažbu a spracovanie polymetalických rúd s obsahom rádioaktívnych prvkov na celom území SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame