Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina ceny energií žiarovka
Ilustračné foto bplanet/FreeDigitalPhotos.net
7. júna 2015 9:09 Energetika všeobecneAktuality od SIEASITA

Ako si posvietiť na možné úspory v osvetlení?

Rok 2015 Organizácia spojených národov vyhlásila za Medzinárodný rok svetla. Osvetleniu sú venované aj dve najbližšie konferencie, ktoré Slovenská inovačná energetická organizuje v rámci bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU.

Svetelná technika je jeden z významných spotrebičov elektrickej energie. Hoci v tejto oblasti nastali výrazné zmeny a najnovšie technológie ponúkajú širokú škálu úsporných riešení, v mnohých prevádzkach je naďalej očividné neefektívne využívanie elektrickej energie pri osvetľovaní. Mnohých ešte len čaká rekonštrukcia osvetlenia, či už v budove, firme alebo v obci.

O najnovších trendoch v osvetľovaní, o tom, koľko môžete vďaka energeticky úsporným riešeniam ušetriť a na čo si dať pozor pri výbere realizátorov sa bude hovoriť na konferencii Energeticky efektívne osvetlenie – SLOVALUX 2015, ktorá sa uskutoční 9. a 10. júna 2015 v hoteli Grand v Jasnej. Vzhľadom vysoký záujem o prednášky na túto tému, pripravila SIEA jednodňovú konferenciu s podobným programom aj 24. júna 2015 v hoteli Kaskády pri meste Sliač.

Obe konferencie SIEA organizuje v spolupráci so Slovenskou svetelnotechnickou spoločnosťou. Podujatia tematicky nadväzujú na každoročnú konferenciu SLOVALUX, na ktorej si pravidelne vymieňajú skúsenosti odborníci z oblasti svetelnej techniky.

Konferencie sú určené pre projektantov, energetických audítorov zaoberajúcich sa osvetlením, pre ďalších špecialistov z oblasti svetelnej energetiky a samozrejme aj pre predstaviteľov štátnej správy, samosprávy a ďalších záujemcov aj spomedzi podnikateľov, ktorých zaujímajú možné úspory energie pri osvetlení. Na konferencii sú vítaní všetci, ktorí môžu ovplyvniť, že osvetlenie v ich okolí bude bezpečné, energeticky úsporné a spoľahlivé.

Odborníci na konferencie ponúknu možnosť zorientovať sa v základnej problematike súvisiacej s osvetlením, ale aj získať prehľad o tom, aké sú najnovšie dostupné technológie, aká je návratnosť investícií do obnovy osvetľovacích sústav a s čím treba pri projektoch súvisiacich s osvetlením rátať. Prednášky budú venované aktuálnym technickým požiadavkám, možnostiam financovania rekonštrukcie osvetľovacích sústav, ale aj konkrétnym príkladom z praxe s výsledkami. Vďaka prezentáciám je možné získať predstavu aj o tom, aký rozsah rekonštrukcie zvoliť, či využiť automatické systémy riadenia a čo môžete získať vďaka zónovej regulácii.

Vstup na podujatia je bezplatný. Podmienkou účasti je registrácia prostredníctvom elektronického formulára zverejneného na stránke www.siea.sk.

Konferencia Energeticky efektívne osvetlenie II

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame