Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Agentúra S&P znížila rating talianskemu Enelu

Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) znížila rating talianskej energetickej spoločnosti Enel. Agentúra o tom informovala vo štvrtok. S&P talianskemu energetickému gigantovi znížila rating na úroveň BBB s tým, že slabnúce ekonomické a priemyselné vyhliadky krajiny budú mať pravdepodobne dopad aj na výkon Enelu, ktorý vlastní talianska vláda.

Výhľad ratingu agentúra stanovila ako stabilný. Pred štvrtkovým znížením S&P hodnotila Enel ratingom BBB+ s negatívnym výhľadom.

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšou európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je spoločnosť 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Zvyšný 34-percentný podiel v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...