Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto
Ilustračné foto enel.it
12. júla 2013 9:44 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Agentúra S&P znížila rating talianskemu Enelu

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) znížila rating talianskej energetickej spoločnosti Enel. Agentúra o tom informovala vo štvrtok. S&P talianskemu energetickému gigantovi znížila rating na úroveň BBB s tým, že slabnúce ekonomické a priemyselné vyhliadky krajiny budú mať pravdepodobne dopad aj na výkon Enelu, ktorý vlastní talianska vláda.

Výhľad ratingu agentúra stanovila ako stabilný. Pred štvrtkovým znížením S&P hodnotila Enel ratingom BBB+ s negatívnym výhľadom.

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšou európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je spoločnosť 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Zvyšný 34-percentný podiel v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame