Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Agentúra S&P zlepšila ratingový výhľad ZSE na pozitívny

Elektrina zse
Ilustračné foto ZSE

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) zároveň potvrdila dlhodobý rating úverovej spoľahlivosti spoločnosti Západoslovenská Energetika a.s. (ZSE) na stupni BBB+.

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services (S&P) potvrdila dlhodobý rating úverovej spoľahlivosti spoločnosti Západoslovenská energetika a.s. (ZSE) na stupni BBB+. Agentúra zároveň zlepšila výhľad ratingu zo stabilného na pozitívny. Krok agentúry súvisí so zlepšením ratingového výhľadu Slovenska, ku ktorému agentúra pristúpila 1. augusta. Pozitívny výhľad znamená, že agentúra S&P by mohla zlepšiť rating ZSE o jeden stupeň. Agentúra S&P považuje rizikový profil spoločnosti za priaznivý. Odráža totiž monopolné postavenie spoločnosti v oblasti distribúcie v relatívne bohatej oblasti západného Slovenska.

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s Ratings Services 1. augusta potvrdila dlhodobý rating úverovej spoľahlivosti Slovenska na stupni A. Zároveň výhľad ratingu zlepšila na pozitívny zo stabilného. K zlepšeniu výhľadu agentúru S&P viedlo predovšetkým pozitívne hodnotenie konsolidácie verejných financií.

Západoslovenská energetika je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku. V roku 2002 sa stala súčasťou nemeckej energetickej skupiny E.ON, ktorá v podniku ovláda 49-percentný podiel. Zvyšok akcií vlastní štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR. Dňom 1. júla 2007 sa zo ZSE vyčlenili do samostatných dcérskych spoločností služby prevádzky distribučnej sústavy, ako aj obchod a predaj elektrickej energie. Vznikli tak stopercentné dcérske spoločnosti ZSE Energia a Západoslovenská distribučná. ZSE pôsobí na slovenskom trhu od roku 1922.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 7. augusta 2014 16:09

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...