Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
7. apríla 2016 14:02 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Agentúra Moody’s znížila rating skupiny ČEZ

Dôvodom sú najmä nízke veľkoobchodné ceny energií, výhľad ratingu je po zhoršení o jeden stupeň stabilný.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s v stredu znížila úverový rating českej energetickej skupiny ČEZ o jeden stupeň na úroveň Baa1 zo stupňa A3. Dôvodom sú najmä pretrvávajúce nízke ceny energií. Výhľad ratingu je stabilný. Agentúra pripomína, že ČEZ na domácom trhu vyrába 90 % elektriny z hnedého uhlia, jadra a vody. To znamená, že firma je mimoriadne citlivá na pohyby veľkoobchodných cien.

Napriek stabilizácii po prepade z posledných mesiacov možno podľa agentúry očakávať, že v najbližších dvoch až troch rokoch budú nízke ceny naďalej negatívne vplývať na prevádzkové hotovostné toky ČEZ. Firma nedávno oznámila, že do roku 2020 plánuje investovať 50 až 60 mld. CZK s dôrazom na obnoviteľné zdroje, decentralizované riešenia, teplárenstvo a distribúciu. To môže ďalej vystupňovať tlak na finančný profil spoločnosti, upozorňuje ratingová agentúra.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies