Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Agentúra Fitch zhoršila výhľad firmy E.ON

E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA

Revízia výhľadu na negatívny zo stabilného odzrkadľuje predovšetkým slabší príspevok k zisku zo strany rastových oblastí podnikania firmy E.ON, a to zo strany jej ruskej divízie a divízie prieskumu a ťažby.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch revidovala výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti nemeckej energetickej spoločnosti E.ON na negatívny zo stabilného. Zároveň firme potvrdila emisný rating (IDR) na stupni A-. Krátkodobý emisný rating potvrdila na úrovni F2 a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov na stupni A-.

Agentúra Fitch v stredu uviedla, že revízia výhľadu odzrkadľuje predovšetkým slabší príspevok k zisku, ako sa očakávalo zo strany rastových oblastí podnikania firmy E.ON, a to zo strany jej ruskej divízie a divízie prieskumu a ťažby. Zmrazenie cien v Rusku a podstatné zníženie hodnoty rubľa viedlo k zhoršeniu prognózy zisku ruskej divízie, hoci jej prevádzkový výkon je naďalej silný. Zároveň produkčné ciele v oblasti uhľovodíkov v Severnom mori sa v posledných šiestich mesiacoch revidovali podstatne nadol, čo poukazuje na riziká pre podnikateľský plán firmy E.ON, uviedla agentúra Fitch.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...