Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
E.ON ZSE EON
Ilustračné foto. SITA
23. apríla 2014 14:49 Energetika všeobecneAktuality od vEnergetike.skSITA

Agentúra Fitch zhoršila výhľad firmy E.ON

Revízia výhľadu na negatívny zo stabilného odzrkadľuje predovšetkým slabší príspevok k zisku zo strany rastových oblastí podnikania firmy E.ON, a to zo strany jej ruskej divízie a divízie prieskumu a ťažby.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch revidovala výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti nemeckej energetickej spoločnosti E.ON na negatívny zo stabilného. Zároveň firme potvrdila emisný rating (IDR) na stupni A-. Krátkodobý emisný rating potvrdila na úrovni F2 a rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov na stupni A-.

Agentúra Fitch v stredu uviedla, že revízia výhľadu odzrkadľuje predovšetkým slabší príspevok k zisku, ako sa očakávalo zo strany rastových oblastí podnikania firmy E.ON, a to zo strany jej ruskej divízie a divízie prieskumu a ťažby. Zmrazenie cien v Rusku a podstatné zníženie hodnoty rubľa viedlo k zhoršeniu prognózy zisku ruskej divízie, hoci jej prevádzkový výkon je naďalej silný. Zároveň produkčné ciele v oblasti uhľovodíkov v Severnom mori sa v posledných šiestich mesiacoch revidovali podstatne nadol, čo poukazuje na riziká pre podnikateľský plán firmy E.ON, uviedla agentúra Fitch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame