Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MOL
Ilustračné foto SITA/AP
16. júla 2013 14:25 Ropa a pohonné látkyAktuality od vEnergetike.skSITA

Agentúra Fitch zhoršila ratingový výhľad spoločnosti MOL

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch revidovala výhľad dlhodobého emisného ratingu (IDR) maďarskej ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL zo stabilného na negatívny. Zároveň tento rating potvrdila na stupni BBB-. Revízia ratingu odzrkadľuje rastúci tlak na podnikanie spoločnosti vo viacerých oblastiach, uviedla agentúra. Fitch zároveň predpovedá, že firma MOL má obmedzený priestor na kroky, napríklad akvizície, ktorými by výrazne posilnila ťažobnú divíziu.

Pokles tržieb spoločnosti z ťažobnej činnosti a zisku tejto jej divízie pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA), ktorý sa prejavil v minulom roku, sa pravdepodobne skoro nezastaví, domnieva sa Fitch. Podľa názoru agentúry na príčine sú sankcie Západu proti Sýrii a dlhodobo pretrvávajúci konflikt v tomto regióne. Navyše prostredie pre rafinérsku činnosť v Maďarsku negatívne ovplyvňujú nízke marže a slabý dopyt, dodala agentúra.

MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v krajinách Spoločenstva nezávislých štátov. Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a.s., v ktorej drží 98,4 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame