Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Agentúra Fitch stiahla ratingy Slovenských elektrární

Slovenské elektrárne SE
Ilustračné foto SITA

Firma totiž naznačila, že už nebude sprístupňovať informácie, ktoré by postačovali na zachovanie ratingov

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch vo štvrtok stiahla úverové ratingy spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s. (SE). Firma totiž naznačila, že už nebude sprístupňovať informácie, ktoré by postačovali na zachovanie ratingov, zdôvodnila svoj krok agentúra. Dlhodobý emisný rating (IDR) a rating nadriadených nezabezpečených záväzkov agentúra hodnotila na stupni BBB-. Rozhodnutie znamená, že vo vzťahu k SE už Fitch nebude zverejňovať ratingy ani analytické komentáre.

Spoločnosť Slovenské elektrárne je najväčším výrobcom elektriny na Slovensku. V apríli 2006 sa jej hlavným akcionárom stala spoločnosť Enel so 66 % podielom. Zvyšných 34 % akcií vlastní Fond národného majetku, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky. Spoločnosť Slovenské elektrárne disponuje 5 739 megawattmi inštalovaného výkonu. V roku 2013 spoločnosť dodala do elektrickej siete 20,9 terawatthodiny elektrickej energie.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor SITADátum 10. júla 2014 15:30

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...