Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČEZ
Ilustračné foto SITA
18. apríla 2014 9:59 ElektrinaAktuality od vEnergetike.skSITA

Agentúra Fitch potvrdila hodnotenie skupiny ČEZ

Rating dlhodobých záväzkov českej energetickej skupiny zostáva na úrovni A- so stabilným výhľadom.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch potvrdila hodnotenie českej energetickej skupiny ČEZ. Rating dlhodobých záväzkov (IDR) v cudzej mene ponechala na stupni A- so stabilným výhľadom a krátkodobých na úrovni F2. Rating dlhodobých nezabezpečených záväzkov zostáva tiež na stupni A-. Stabilný výhľad firmy podľa agentúry podporuje relatívne nízka miera zadlženia v porovnaní s konkurenciou v západnej Európe a očakávaný pokles príjmov z prevádzkových činností firma pravdepodobne dokáže kompenzovať utlmením kapitálových výdavkov. Agentúra tiež pozitívne hodnotí rozhodnutie skupiny zrušiť tender na rozšírenie jadrovej elektrárne Temelín.

Spoločnosť ČEZ Slovensko pôsobí aktívne na slovenskom trhu s dodávkami energií od roku 2010. Dodávku elektriny a zemného plynu ponúka na Slovensku všetkým kategóriám odberateľov. ČEZ Slovensko je členom českej energetickej skupiny ČEZ, ktorá je lídrom na energetickom trhu v strednej a juhovýchodnej Európe. Česká energetická skupina zabezpečuje dodávky energií pre viac než 9 miliónov zákazníkov v 11 krajinách Európy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame